Hakkımızda

 

Günkar A.Ş.; 1979 yılında küçük bir atölyede  tekstil üretimi ile başlamış ve kısa sürede gelişerek bugün dünyanın dört bir yanına ürün satan, tekstil dışında turizm ve gıda sektörlerinde de faaliyet gösteren ve 1700 kişiye istihdam sağlayan bir sanayi devine dönüşmüştür. Tekstil sanaiiyinde sürekli teknolojik gelişimi ve üretim kalitesini üst seviyede tutmayı hedefleyen Günkar Grubu, 1979 yılından 1990 yılına kadar örme dış giyim konusunda tam ihtisas sahibi olmuş ve 90 yılından itibaren Amerika’nın önde gelen markalarına üretim yapmaya başlayarak ihracat adımını atmıştır.

Günkar grubu 2000 yılında mayo sektörüne adım atmış ve Sunset Markasını pazara sunarak “Markalı Mayo” segmentinde yerini almıştır. Sunset markası, Naomi Campbell, Esther Canadas gibi dünyaca ünlü top modellerle çalışarak kısa sürede yalnızca Türkiye’de değil dünyanın birçok ülkesinde tanınan bir marka haline geldi. Günkar Grubu bugün, Sunset markası ile dünyaya Made in Turkey yazılı zengin mayo koleksiyonu satmanın yanı sıra birçok ünlü marka için de örme dış giyim ve mayo konularında üretim yapmaktadır. Günkar Grubu;

1-İtalya : Champion, Dolce Gabbana, Armani, Max mara, Patrizia Pepe, Marina Rinaldi, Replay, Lotto
2-Danimarka: Knowladge Cotton (Organik koton üretim )
3-Almanya : Hesnature (organik koton üretim ), Neckerman, Karschtadt,Quelle
4-İngiltere : River Island, Evans, Landsdale, Elle ,Peruna, Moonson, Next
5-İrlanda :Dunnes Stores, A-Wear
6-İsrail :Gottex
7-Fransa : Kenzo
8-İspanya : El Corte

Gibi dünyaca ünlü markalara halen fason üretimi yapmaktadır. İplikten ürünün sevkiyatına, örme, boya, yıkama, baskı, nakış, kesim, dikim, ütü pakete kadar tüm kademeleri bünyesinde bulunduran tam entegre tesisiyle İstanbul fabrikasında hizmet vermektedir. İstanbul da bulunan 35,000m2 kapalı alanda günlük 8 tonluk üretimi ile 17 kazan içerikli boyahanesi, 600 mtlik üretimli 6 digital baskı makinesi, 25,000 adetlik üretimli 7 mhm parça baskı, 7000 adetlik üretimli 10 adet nakış makinesi, 1,000 adet üretimli kağıt transfer, 5,000 adet üretimli 2 varak baskı presi, 800 mt lik üretimli monti kağıt transfer makinesi bulunmaktadır.

Mayo üretiminde tamamen İtalya, İspanya ve Fransa’dan ithal kumaş ve aksesuarlarla çalışmakta olan Günkar Grubu, 7500 adetlik mayo ve 20,000 adetlik örme (günlük)üretim kapasitesine sahiptir.

Bünyesinde bulunan tasarım stüdyosu ile örme dış giyim ve mayo alanında hem kendi markaları hem de fason üretim yaptığı dünya markalarına zengin yaratıcı koleksiyonları ile hizmet vermektedir.

Sunset markasının yanı sıra Fionco markasıyla da ev giysisi, gecelik pijama koleksiyonları sunan Günkar Grubu,  Türkiye pazarında bayan ve çocuk giyim sektöründe damgasını vurmuştur.

Günkar AŞ yönetim kurulu ve tüm personeli her zaman en iyi zamanlama, en yüksek kalite ve en hızlı müşteri servisini felsefe edinmiş, kuruluşundan bugüne kadar bu felsefe ile büyümüştür. Günkar grubu geleceğe güvenle bakan planlı organize ve ekibi ile bütünleşmiş insan kaynakları politikaları ile yeni projeler geliştirmektedir. Global pazarda iddali bir oyuncu olmanın gereklerinin farkında olan Günkar yönetimi yeni ülkelere açılarak yeni müşteri grupları ilave ederek büyüme hedefine kilitlenmiş ve yoluna devam etmektedir. 5 kardeşin halen çeşitli görev dağılımı ile aktif olarak yönetim kurulunda yer aldığı Günkar AŞ de yönetim kurulu başkanlığını ise Kemalettin Güneş yapmaktadır.